Výlet do oblak (19. 9. 2020)

První oddílovou akcí nového školního roku se stal sobotní výlet do Lanového centra na Lesné: "Výlet do oblak". Na úvod nás čekal nácvik spolupráce na balanční plošině, poté jsme si na nízkých lanech vyzkoušeli, jaké to je pohybovat se nad zemí. Následně jsme se už oblékli do úvazků a starší z nás prošli trenažerem, kde je Franta naučil postup při jištění. Po úspěšném zvládnutí trenažeru už nic nebránilo tomu, abychom začali lézt až nahoru: do výšky 12 m, kde se nacházejí vysoké lanové překážky! I ti, kteří se na začátku báli, nakonec překonali svůj strach, a tak jsme si lezení do oblak užili. Pár odvážlivců si dokonce vyzkoušelo skok ze sloupu na hrazdu!

 

Tříhodinový program v Lanovém centru utekl jako voda. Naše cesta do oblak ale ještě nekončila: posilnili jsme se obědem a vyrazili jsme na průzkum okolního "Pustého ostrova". Přes lesy jsme zamířili na nedalekou soběšickou rozhlednu ("velký strom uprostřed ostrova"). Cestou nás čekalo několik aktivit na procvičení spolupráce a důvěry: museli jsme poslepu projít zrádnou noční džunglí, jinde jsme zase vyzkoušeli jaký je pocit padat do neznáma. Celý den nám přálo slunečné počasí, a tak jsme si oddílovou sobotu užili v příjemné a pohodové atmosféře.

 

Výletu do oblak se zúčastnilo 15 dětí a 5 vedoucích: Káťa, Mája, Ondra, Dan, Zuzka-Žvejka, Nikča, David, Vojta, Kuba, Sofča, Kája, Magda, Zuzka, Štěpán, Hřebík, Lele, Pája, Majda, Káťa a Franta.