Informace

Náš oddíl Lesní Moudrosti je čtvrtým oddílem brněnské tábornické skupiny Zeměpisné společnosti „Po cestách vlasti“ neboli Zeesky. Naše oddílová činnost se skládá z různých zážitkových, vzdělávacích i pohybových aktivit – prostřednictvím her a zábavného programu dětem předáváme poznatky o přírodě, orientaci v terénu, zeměpisu a dalších směrech. Rozvíjíme se také v praktických tábornických dovednostech jako je například stavba stanů, rozdělání ohně nebo vázání uzlů. Snažíme se děti naučit samostatnosti, schopnosti komunikace i vzájemné spolupráce.

V průběhu roku se potkáváme na oddílových schůzkách, které se konají vždy ve čtvrtek od 16.30 do 18.30 aktuálně v náhradní budově na Solniční ulici. Minimálně jednou za měsíc se o víkendu vydáváme na jednodenní výlet nebo vícedenní výpravu, na kterých poznáváme nový kousek světa a zažíváme dobrodružství v přírodě. Kromě vzpomínek na zajímavá místa jako jsou hrady, skály i jeskyně, se z výprav vracíme s příjemnými zážitky a dojmy z kamarádského kolektivu.

Kromě pěšího putování je náš oddílový rok ale oživený i spoustou dalších činností. V zimě jezdíme na lyže, v létě na vodu, čas od času si vyzkoušíme i třeba lanové aktivity nebo jdeme ve stopách severoamerických indiánů. Snažíme se, aby naše oddílová činnost byla pestrá a smysluplná. Z role vedoucích a instruktorů dětem předáváme vše, co i nás před časem oddíl naučil.