Orientační běh

Letošní Orientační běh se konal v okolí Ořešína a ze Zeesky se ho zúčastnily 1. a 4. oddíl. Novinkou tohoto roku bylo zaznamenávání jednotlivých stanovišť pomocí čipů, díky kterým jsme mohli po doběhnutí ihned sledovat výsledky. Když jsme dorazili na místo startu, byl každému z dětí přidělen startovní čas, na startu mu pak byla předána mapa se zaznačenými stanovišti a vysvětleno, jak zacházet s čipem. Nejmladší z nás měli trasu značenou fáborkami, zatímco ti starší ozkoušeli svou znalost mapy a orientace podle buzoly. Nakonec se všem zdárně povedlo dostat se zpátky do cíle a pokud se někdo ztratil, tak se zvládl znovu najít! A přestože nás na Orienťáku nebylo tolik, tak jsme obsadili hned několik hodnocených příček. Z prvního oddílu se umístil Honzík na 1. místě ve své kategorii, Klárka na 2. místě a Tom na 3. místě. Za čtvrtý oddíl vybojoval Oskar 2. místo a Oliver 3. místo. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našich oddílů!