Mikulášská výprava 2. – 4. 12. 2011 – článek + fotky

1.den Sraz byl tradičně na Hlavním nádraží. Když jsme byli všichni vydali jsme se na nástupiště jenže jsme si ho spletli a tak jsme utíkali na správné nástupiště, aby nám neujel vlak. Ale marně, protože nám stejně ujel. Tak jsme počkali na další a v mezičase jsme si dali kofolu v místní restauraci. Nakonec jsme přece jenom nasedli do vlaku. Po cestě jsme svačili, zpívali písničky a hráli něco na způsob kartiček. Když jsme vystoupili viděli jsme hned Kubu, který na nás čekal, aby nás dovedl z Okříšek do Nové Vsi. Kuba nám řekl, že se jmenuje Hendikep, protože když se někoho dotkne 1x oněmí a když 2x oslepne. Já i Majda jsme postupně oslepli a tak nás vedl Franta, který vedl i slepého Klíštěte. Jenže Franta na konci taky oslepl a tak mě s Frantou vedl Kuba a Majdu s Klíštětem Terka Pak jsme už mohli otevřít oči a byli jsme u chalupy. Vyzuli jsme se a Kuba nám ukázal, kde budeme spát. Po ubytování jsme si nalili čajík a začali jsme hrát stolní hry.

2.den Ráno byla ranní píseň a snídaně-buchty. Po snídani jsme se rozdělili do tří týmů. První tým: Já, Majda, Terka a Vojta, druhý tým : Honzík, Klíště a Pavel, třetí tým: Kivi , Franta a Čak. Po rozdělení jsme se vyzubali a začali jsme se připravovat na výlet. Když jsme byli všichni připraveni mohli jsme vyrazit. Tentokrát Hendikep rozdával tyto hendikepy: ohluchnutí a ochrnutí ruk. Po cestě jsme hráli různý supr hry: vybíjená se zombíkama, na opičky, trojnožku, cukr káva limonáda čaj rum bum a po celou dobu cesty krvavá lázeň (povodeň-dostat se aspoň půl metru nad zem), zombie (průzkumník-schovat se) a kontrola (bomba-lehnout si na zem). Když jsme se vrátili začali přípravy na oběd. Pak byl oběd-těstoviny se směsí ze zeleniny a masovky. A po obědě poledňák, ve kterém jsme si psali deníky, spali a hráli stolní hry. Po dlouhém poledňáku jsme se vydali na večerní procházku (výletek). Po návratu jsme měli večeři-vaječné topinky. Potom přišel Mikuláš. Museli jsme zazpívat písničku, aby nás andílek pohostil ovocem a sladkostmi, které byli v košíku. Byli tam mandarinky, kinder vajíčka, žížalky, čokolády a mnoho dalšího. A k večeru jsme tančili na tanečních podložkách.

3.den Po budíčku jsme měli ranní píseň. Pak byla snídaně-marmeláda. A celé dopoledne jsme se balili a hráli stolní hry. Potom byl oběd-fazole. V poledňáku jsme umývali nádobí a dobalovali jsme se. Poté jsme se vypravili do Okříšek a zahráli jsme si schovku. Na nádraží jsme hráli šlapku a fackovanou a nakonec jsme nasedli na vlak do Brna.