Zářijový výlet (21. 9. 2019)

Protáhnout nohy po dlouhém létě jsme se vydali na Zářijovém výletě, který se z velké části uskutečnil v kukuřičném bludišti, blízko brněnské mětstské části Komín. Vybaveni kartičkami, do kterých jsme po cestě měli zapisovat písmenka v podobě příšerek rozesetých po celém bludišti, jsme vyrazili do kukuřičného pole.

I když jsme některá místa minuli už několikrát a ani značkování cestičky zrnky kukuřice nám nepomohlo, zdárně jsme nakonec vyšli z bludiště a přišli i na tajenku z nalezených písmenek. Za odměnu jsme dostali krásné magnetky s postavičkami z kukuřice.

Naše cesta ovšem nekončila, ale pokračovala dál a to směrem do Medlánek. Po cestě jsme si zkusili, jaké to je uhlídat plápolájící svíčku před nepřáteli a také si zahráli na ponorky. Prošli jsme pod kopcem Velká Baba a před Kníničkami jsme se na chvíli zastavili a zkusili jsme se vloudit do myšlenek ostatních okolo nás a přemýšlet, jaká je jejich oblíbená barva, zvíře či dopravní prostředek. Nohy nás pak zavedly až zpátky k ZOO, odkud jsme se už plní zážitků rozeběhli do svých domovů. Celý výlet jsme absolvovali v krásném počtu 11 dětí a tří instruktorů.