Víkend zlaté fazole 28. – 30. 9. 2012 (fotky & článeček)

1.den Aby jsme nepromeškali schůzku, vyrazili jsme až v pátek ráno, zatímco na místě už akce probíhala od čtvrtka. Sešli jsme se na hlavním nádraží a dovezli jsme se vláčkem až do Náměště nad Oslavou. Po cestě jsem sehráli partičku Bang!u. Protože nejsme žádný bábovky, nevyužili jsme možnosti nechat se na místo (4km vzdálené) dovézt pendl-busem, ani si odvézt batohy, když v nich neseme jen oblečení, stan, lahev s pitím a pár drobností… Pěkně jsme se prošli a na místo jsme dorazili právě v čase oběda. A tak jsme se napapkali, postavili si stany a pozorhlídli se okolo. Odpoledne jsme navštívili rozličné dílničky: Výroba žonglérských míčků, obrázky z lékařských špachtlí, disc-golf, padák, a zahráli jsme si i nějaké ty deskové hry. Po večeři jsme si sedli do zubříku a zahráli si na kytaru a zazpívali pěkně u ohníčku. Následovala ohnivá show, která byla opravdu parádní! Plameny šlehaly až šla hrůza! Pak jsme šli spát.
2.den Dopoledne se konala Fazolová stezka, což byla obdoba Setonova závodu. Klíště, coby „15+ doprovod“ se umístil, jako zvlášť bodovaný na 4. místě ze všech! Dokonce byl i lepší jak Štefka 🙂 Poté se děti vyřádili na Airsoftu, vyráběli výrobky z korálků, hrály jiné deskovky, nechali si pomalovat obličej a tak různě. Ještě jsme stihli se zúčastnit geocachingové hry a tým Klíštěte a Páji dokonce získal 1. MÍSTO, byli absolutně nejrychlejší! Gratulujeme! Po večeři jsme tak různě blbnuli a lušitili zašifrované indície z Geocachingu. Kolem osmé se zpívalo v „cirkusovém stanu“. Na toto zpívání navázala večerní hra – cesta za pokladem okolo čínských lampionků. Každý oddíl si musel pomocí barevných svítících tyčinek najít svůj poklad. (Poté co půlka lidí popadala do řeky, přes kterou se nesmělo chodit, protože souřadnice GPS vedli kamsi tam…) Našli jsme ho celkem rychle a těšili se z přívěšků na krk klaunské fazole, Úkolníčků a bonbónů! A do hajan!
3.den Ráno už jsme se jen po snídani sbalili a vyrazili zase zpátky. A protože jsme měli čas, podívali jsme se (konečně, po těch letech co jezdíme do Náměště a okolí) na zámek. Vyšlápnout ten kopeček nahoru stálo za to, prohlídka byla zajímavá. Věděli jste například, že zámek v Náměšti byla po Mahenově divadle druhá v pořadí elektrifikovaná budova? A že zde měl sídlo prezident Edvard Beneš, ale mockrát sem nejezdil? Ze zámku jsme seběhli na nádraží a tradáá, hurá domů 🙂

Kivi