Vánoční výprava

Na letošní Vánoční výpravu jsme vyrazili na pořádně netradiční místo. Naší základnou se totiž stal vagón na tábořišti nedaleko od vesničky Meziboří. Opravdu vagón – přestavěný na krásné a útulné obydlí s dřevěnými stěnami, dvoupatrovou postelí a hřejícími kamny.

V pátek jsme dojeli autobusem do Vratislávky, odkud nás čekala cesta tajuplnou zasněženou noční krajinou. Sněhu byla všude kolem spousta. Nakonec jsme úspěšně dorazili na místo, obydleli náš vagón a zatopili si v kamnech.

V sobotu nás čekalo spoustu zábavy se sněhem. Zaběhali jsme si ve sněžném labyrintu, vyzkoušeli si stavění přístřešků (i jejich dobývání sněhovými koulemi) a dokonce jsme se pokusili postavit veliké iglú. Nakonec ale místo iglú vznikl velmi originální sněhulák Cecil. Odpoledne nás čekal krátký výlet do Meziboří, kuchtění skvělé sýrovo-špenátové omáčky i návštěva tajemného pocestného, který nám přinesl „plody země“. Ty jsme měli za úkol ochutnat, načež jsme se mohli vydat na osvícenou cestu po svíčkách.

Výprava utekla až moc rychle a nám v neděli nezbývalo nic jiného než uklidit vagón, sbalit se a vydat se ze zasněženého království zpátky do Brna.