Vánoční výprava (8. – 10. 12. 2017)

Letošní Vánoční výprava nás zavedla na Kaplanovu chalupu. V pátek jsme se v pěkném počtu potkali na Zvonařce, odkud jsme autobusem přes Třebíč a Moravské Budějovice dojeli do vesničky jménem Martínkov. V chalupě jsme zatopili v kamnech, zabydleli se a společně si dali večeři. Všelijaká zákoutí rozlehlých místností jsme prozkoumali při hraní noční schovky.

 

Druhého dne jsme vyrazili na výlet po okolních lesích. Sněhu v krajině leželo už jen málo, ale zato jsme potkávali spoustu zamrzlých kaluží, jejichž led se pro nás stal přírodním kluzištěm. Během procházky přes lesy jsme si zahráli hru „Povodeň, průzkumník, bomba!“ a u toho jsme si vyzkoušeli, jak se umíme schovávat nebo se rychle dostat nad úroveň země. Po návratu do chalupy jsme se dozvěděli, že musíme najít ukryté suroviny, z nichž si uvaříme oběd: bramborový guláš. Po dvou týmech jsme se neohroženě pustili do kuchtění a o chvíli později jsme už mohli hodovat. Navečer nás navštívil Mikuláš; později jsme se po tmě vypravili pro vodu z kouzelné studánky.

 

V neděli jsme posnídali ovesnou kaši, sbalili všechny věci do batohů a uklidili chalupu. Zastavili jsme se ještě na hřišti s houpačkami, načež jsme už jen došli na autobus a vyrazili na cestu zpátky k domovům.