Vánoční výprava (7. – 9. 12. 2018)

Na letošní Vánoční výpravu jsme se vydali do Tišnova. V pátek večer jsme se sešli na královopolském nádraží a vlakem dojeli až na místo. Po cestě na faru, která bude celý víkend naší základnou, jsme si v parku u kostela chvíli zahráli noční schovku, načež jsme se už na faře ubytovali a navečeřeli. Než jsme šli spát, čekalo nás ještě hledání dopisu od anděla, z něhož jsme zjistili, že se anděl ztratil a teď potřebuje naši pomoc, aby se mohl vrátit zpátky za Mikulášem a čertem.

 

Sobotní dopoledne jsme strávili vyráběním nepečeného cukroví: čokoládových kuliček. Taky jsme si vyrobili dřevěné křížky, které nám pomůžou při hledání ztraceného anděla. Po obědě jsme vyrazili na výlet prozkoumat tišnovskou zajímavost – takzvanou Stezku hrdelního práva, která vede okolo spousty kamenných sousoší až na pěknou vyhlídku nad městem. Na této cestě jsme museli překonat řadu překážek – naším úkolem bylo třeba zvládnout kousek trasy poslepu nebo po skupinkách secvičit krátkou scénku. Navečer jsme konečně zjistili, kde najdeme anděla, a tak jsme se ho vydali zachránit. Za naši pomoc jsme od něho dostali sladkou odměnu. Zbytek večera jsme už strávili v teple na faře: všichni jsme se naučili hrát karetní hru Bang.

 

V neděli jsme si sbalili všechny věci, uklidili po sobě faru a vyrazili k rozhledně na kopci Klucanina nad Tišniovem. Z vrcholku rozhledny jsme si hodili do vzduchu papírové vlaštovky, které doletěly opravdu daleko. Na závěr výpravy jsme se ještě zašli ohřát do cukrárny, kde jsme si dali čaj nebo horkou čokoládu, načež jsme už sedli do vlaku a vrátili se zpátky do Brna.