Vánoční výprava (6. – 8. 12. 2019)

První prosincový víkend jsme se vydali na Vánoční výpravu. Naší základnou byla pionýrská chata v Ketkovicích u řeky Oslavy, kde jsme si celý víkend topili v kamnech, spali na půdě a užívali si skalních útvarů v okolí a zákrutů řeky v okolí.

Již v pátek jsme se ovšem dozvěděli nemilou věc – našeho Mikuláše unesl Lucifer do pekla a naším úkolem bylo ho ze spárů čertů dostat zpátky a zasloužit si za to od něj nadílku. Proto hned v sobotu dopoledne jsme poctivě sbírali dřevo, aby měli čerti v pekle, čím zatápět a poté jsme si vytvořili na posilnění na cestu za Mikulášem magické cukroví, které jsme si sami uplácali. Cukroví jsme však během oběda špatně hlídali, a tak jsme zjistili, že nám čerti ukradli nejen Mikuláše, ale i poctivě vyrobené cukroví. Neváhali jsme a vydali jsme se po stopách čertů. Při výletu přes místní skalky a zříceniny jsme získávali různé mapy, které nám ukazovaly, kam dál se máme vypravit a také jsme nacházeli část z našeho cukroví. Cesta nás zavedla zpátky na chatu, kde jsme se po večeři vydali na stezku přímo za Luciferem. V rytmu tlukotu jeho srdce jsme se dostali až za Mikulášem, kterého jsme společně zachránili a dovedli ho do bezpečí chaty. Ten nás odměnil dobrůtkami a i cukrovím, které nám čerti ukradli. Mikuláš byl zachráněn!

Večer jsme si ještě zpříjemnili stolní hrou s názvem Boj o zlaté ostrovy, kde bylo naším úkolem docvrnkat jednotlivé lodě na zlaté ostrovy.

V neděli jsme celou chatu poklidili, zahráli partičku Bangu a nějaké hříčky i venku a vydali se na autobus zpátky do Brna.