Vánoční výprava

První prosincový víkend jsme se vydali vstříc sněhu do lesů kousek od Svitav. V pátek jsme za tmy a neustálého sněžení zvládli dojít tři kilometry až do chaty Brlenka, která se nám stala útočištěm na celý víkend. Když jsme chatu vytopili, mohli jsme se zahřát u kamen a dát si horký čaj. Večer jsme se ještě stihli věnovat první vánoční aktivitě, a to vyrobit těsto na rafaelo kuličky a taky si naplánovat obsazování vesnice Mikuleč na další den.
V sobotu jsme se probudili do ještě více zasněžené krajiny než den předchozí. Čekalo nás doplnění vody do barelů z nedaleké pumpy a poté jsme se vydali do vesnice Mikuleč, která přímo čekala na obsazení naším mongolským kmenem. Přestože lesní cesty byly zaváté sněhem a cestu nám ztěžovaly padající sněhové laviny ze stromů, zdárně jsme dorazili až do Mikulče. Naším cílem bylo se zeptat 20 místních obyvatelů, co považují na jejich vesnici či okolí za nejzajímavější, vyfotit se u místního kostela při činnosti spojené s tamní vírou a vyfotit se s naší kmenovou vlajkou u obecního úřadu. Všechny úkoly jsme zvládli a vesnice Mikuleč se tak stala obsazenou! Po návratu do chaty jsme se věnovali další vánoční aktivitě – z mrkve, jablek a mandarinek jsme vytvářeli ozdoby na vánoční stromek pro zvířátka v lese. Nakonec jsme jedlé ozdoby navěsili na stromek a uváleli rafaelo kuličky, které jsme snědli jako dezert po večeři.
V neděli jsme si po uklizení chaty zahráli pár her venku na zahřátí a pak nás čekala asi 8 km cesta do vesnice Kukle, odkud nám jel autobus. Přestože jsme měli jít po zpevněné cestě, bylo tolik sněhu, že jsme si téměř celou cestu museli prošlapávat. Nikdo to však nevzdával a podařilo se nám dojít až do cíle.
Víkend byl plný válení ve sněhu, koulování, zamrzlého pití a promočeného oblečení. I přes to jsme všechny nástrahy sněhu pokořili a užili si pravý zimní víkend!