Sraz PTO 25.-27.5. 2012 (článek + fotky)

1.den Sešli jsme se na Hl.nádraží odkud jsme se vlakem a následně i autobusem přesunuli do Hartvíkovic. A z Hartvíkovic jsme se vydali asi 2 km do kempu u Dalešické přehrady. Ze zeesky jsme dorazili jako první oddíl a tak jsme vybrali hezké místo na stanování pro celou zeesku. Postavili jsme si stany a šli jsme do blízkého lesíka nasbírat dřevo. Po nasbírání celkem velké hromady jsme si dřevo rozdělili mezi sebe a vydali jsme se zpátky ke stanům. Od vedoucích a všeobecného rozruchu jsme se dozvěděli, že přišli piráčtí vůdcové a nabírají novou posádku. Mohli jsme si vybrat jestli chceme být s pirátkou, která rozdávala žluté pásky nebo jestli chceme být s pirátem, který rozdával černé pásky. Bylo to rozdělení na velkou pirátskou námořnickou bojovku, která se měla konat v sobotu. Poté co jsme si vybrali v jakém týmu chceme být, byla večeře neboli chleba s paštikou. Po večeři už jen chvilka volna a zpívání u kytary společně s 2.oddílem a ještě jedním oddílem z pionýra.

2.den Ráno jsme běželi na ranní píseň a po krátké zubní hygieně byla snídaně-pažitková pomazánka alá Terka. Byla opravdu velmi chutná a pěkně nám zasytila bříška na dopoledne. Po snídani jsme měli chvíli na převlečení do pirátských oblečků a poté jsme se odebrali na nástup, kde nám byly řečeny všechny potřebné informace k následující bojovce. Po nástupu jsme se rozdělili do týmů podle barvy pásky a domluvili jsme si taktiku pro celou hru. Úkolem bylo získat, co nejvíce zlata, které se získávalo za převoz určitých surovin na ostrov. Takže někdo chodil pro suroviny, někdo přepadával město Myškov, kde se dali získat také suroviny a někdo převážel suroviny na ostrov. Byla to hra velmi dlouhá, ale velmi důkladně promyšlená, takže klobouk dolů těm, co jí připravovali. A když už byl čas oběda bojovka se ukončila a všichni se vydali ukuchtit něco k obědu. Náš oběd se ujali připravovat Honzík s Terkou a Kivi s námi šel k vodě , abychom se trochu osvěžili. Když jsme se vrátili od vody oběd už byl přichystán a my jsme se mohli nepapkat. K obědu byl landšmíd s bramborami, takže opravdu mňamka. Po obědě byl poledňák a poté opět nástup, kde jsme se dozvěděli, že na odpoledne jsou nachystané tzv. drobnodílničky. Nejdříve jsme, ale museli umýt kotlíky a víčka a poté jsme se vydali na drobnodílničky. Každý oddíl měl připravenou nějakou dílničku. Např. Lezení po lanech, tetování, lodě, pití rumu, mokré želvičky, výroba pirátských ozdob atd… Po skončení všech dílniček jsme si udělali večeři-hady. No, prostě mňamka jako ten oběd. Když jsme dojedli a umyli si ruce od lepkavého těsta přesunuli jsme se na večerní program, kde pro nás byly přichystány různé zábavné soutěže, tancování a hodnocení masek. Bylo to skvělé zakončení celého dne. A potom už jen VEČERKA !!!!!!!!!!!!!!!!!

3.den Dnes jsme se už ráno začali balit. Pak jsme balení na chvíli přerušili a dali jsme si snídani-rohlík se salámem. Poté jsme se zase začali balit a bourat stany. Po sbalení batohů a stanů jsme šli na nástup, kde se vyhlašovali dílničky, sobotní bojovka (mimochodem vyhráli žlutí) a také nový instruktoři. Po nástupu jsme udělali společné foto a zašli jsme si pro plavky, abychom se ještě před obědem vykoupali v přehradě. Potom byl už jenom oběd-kivipao a odjezd do Brna.

Káťa