Podzimní pochod (28.10. – 1.11.2015) – článek + fotky

1.den (středa 28.10.)

Dopoledne jsme se sešli na hlavním nádraží, odkud jsme autobusem a následně i vlakem odjeli do Bohuslavic u Kyjova. Zde začalo naše pětidenní putování přes kopce Chřiby. Po červené značce jsme začali stoupat do mírného kopce, dokud jsme se nedostali do listatého lesa, který byl zbarvený krásnými podzimními barvami. O něco dále jsme si uvařili oběd – ražniči udělané ve žhavém popelu s bramborami. Po jídle jsme pokračovali dál a dříve, než se setmělo, dorazili jsme do Koryčan, kde jsme se ubytovali ve sportovní hale.

 

2.den (čtvrtek 29.10.)

Druhého dne jsme nechali věci v Koryčanech a bez batohů vyrazili na výlet po okolí. Naším prvním cílem byla zřícenina hradu Cimburk, tyčící se na kopci uprostřed lesů. Když jsme si ji prohlídli, rozhodli jsme se, že si zde uvaříme oběd – nudle s mákem (bohužel vážně jenom s mákem…). Poté nás čekala cesta přes pěknou skálu jménem Kazatelna a kolem tajupnlného kostelíka sv. Klimenta až zpět do Koryčan, kde s námi v tělocvičně dnes spal i 2.oddíl.

 

3.den (pátek 30.10.)

Stejně jako každý den, i dnešek začal ranní písní a rozcvičkou. Poté, co jsme se nasnídali a uklidili školu, jsme došli na náměstí a odtud jsme se kousek svezli autobusem, abychom se přiblížili k dalším zajímavým místům. Vystoupili jsme u vesničky Staré Hutě a odtud to už byl jen kousek cesty na druhý ze zdejších hradů – mohutný Buchlov. I když zde dnes nebyly prohlídky, podívali jsme se alespoň na nádvoří a zkontrolovali šikmou borovici, která zde roste z hradní zdi. Z Buchlova jsme pokračovali přes Smraďavku až do vesnice Boršice, kde nás čekal nocleh na zdejší faře, která některým připadala trochu hrůzostrašná 🙂

 

4.den (sobota 31.10.)

Čtvrtý den podzimáku nás čekala cesta z Boršic přes Velehrad do Starého Města, kde se potkáme s ostatními oddíly. Ve Velehradě jsme si prohlídli velký poutní kostel i blízký archeoskanzen plný domků z 9. století. V malém lesíku nedaleko odtud jsme uvařili fazole, a poté to už byl do našeho cíle jen kousek. Po cestě jsme natáčeli videa, která ostatním ukážeme na Sněmu. Večer nás čekala velká hra na téma Zombie apokalypsa.

 

5.den (neděle 1.11.)

Poté, co jsme opustili školu, jsme zamířili do Památníku Velké Moravy, kde se nacházely zajímavé vykopávky pradávného kostela. Následně jsme si dali oběd – tentokrát dokonce v restauraci! Než jsme nasedli do vlaku, který nás odveze do Brna, stihli jsme ještě zajít do Kovozoo, v níž na nás čekala spousta neuvěřitelných výtvorů, postavených jen z kovu. Tam jsme si to užili.