Podzimní pochod (26.10. – 29. 10. 2017)

Na letošní podzimák jsme vyrazili do oblasti Bílých Karpat. Ve čtvrtek jsme dojeli autobusem do blízkosti vesnice Strání a po červené značce jsme přes louky došli až ke škole. Po cestě se před námi otevíraly pěkné výhledy na okolní hory, na něž budeme následující den šplhat. Večer jsme v obrovské tělocvičně hráli hry s míčem i oblíbený Bang!

 

V pátek jsme se vydali zdolat Velkou Javořinu, jejíž vrchol byl zahalený v mlze. Smrkovým lesem jsme stoupali stále výš a výš, až do výšky 970 m. Počasí nám vůbec nepřálo, ale navzdory vytrvalému dešti a mlze jsme nakonec úspěšně dorazili k Holubyho chatě, stojící na slovenské straně hory. Zde jsme se zahřáli horkou polívkou a chvíli si odpočinuli. K samotnému vrcholu Velké Javořiny to už odtud bylo nedaleko, a tak jsme brzy stáli před vysokým vysílačem, který ve stále houstnoucí mlze téměř nebyl vidět. Po úzkých pěšinkách, vinoucích se skrze zrádné lesy, jsme poté seběhli až do osady Vápenky, kde jsme počkali na autobus a svezli se do Javorníka nad Veličkou, kde nás čekal nocleh společně se 3. oddílem.

 

Třetí den jsme se svezli vlakem do Strážnice, kde jsme si zahráli několik her, a hlavně prohlédli zdejší pěkný skanzen. Po včerejším náročném dni jsme se dnes rozhodli dopřát si pohodu (počasí se totiž stále nezlepšilo), a tak jsme se do Veselí nad Moravou, kde jsme se měli potkat se zbylými oddíly, svezli autobusem. Ve škole ve Veselí nás čekala velká večerní hra, během níž jsme vyráběli hračky. Po budově bylo rozmístěných několik stanovišť, na nichž skupinky za splnění úkolu získaly suroviny, z nichž jim stroj vyrobil skutečné předměty.

 

V neděli jsme se už jen sbalili, ve městě si dali oběd (moc dobrý kebab), zahráli si originální obíhanou kolem lavičky a stromu, načež jsme se vlakem vrátili zpátky do Brna.