Ledová výprava (24. – 26. 2. 2017)

V pátek odpoledne jsme se sešli na Mendlově náměstí, odkud jsme autobusem objeli do vesnice jménem Senorady. Poté nás čekala nedlouhá cesta do údolí řeky Oslavky, kde na nás čekala útulná dřevěná chatka. Než jsme se k ní ale dostali, museli jsme překonat nečekanou překážku v podobě obrovských ledových ker, pokrývajících celý říční břeh. Postup přes ledové pole rozhodně nebyl snadný, nakonec jsme se ale úspěšně a beze ztrát dostali až k cíli cesty, kde jsme si zatopili v kamnech a dali si večeři. Po jídle nás čekala velká hra, nazvaná Boj o Zlaté ostrovy, v jsme se snažili proplout s loděmi přes zrádné ostrovy.

 

Sobotního rána, po tradiční ranní písni a snídani, jsme vyrazili na okružní výletek. Naším prvním cílem byl hrad Kraví Hora, druhým pak hrad Levnov, tyčící se na strmých skalách nad soutokem Oslavky a menší Chvojnice. Cestu jsme si oživili hraním "dračáků" i přelézáním přes další pásma ledových ker. Celý den jsme měli nad hlavou příjemně modrou oblohu, a tak se nám šlo příjemně. Po návratu zpět do naší chatky jsme si dali večeři a následně jsme zahájili přípravu netradiční hostiny – ovoce, máčeného v čokoládě. Všichni jsme si na něm pochutnali.

 

V neděli jsme uklidili chatku, sbalili si věci, a poté jsme se vydali dál údolím řeky Oslavky. Cesta nás vedla přes několik skalnatých vyhlídek, z nichž byl nádherný výhled na celé údolí, až do Nové Vsi u Oslavan, kde jsme počkali na autobus, jenž nás dovezl zpět do Brna.