Ledová (ne)výprava 29.-31.1. 2016 (článek + fotky)

Jelikož jediné dítě, které z našeho oddílu mělo jet na výpravu byl Prokop, rozhodli jsme se výpravu zrušit. Pak nás ale napadlo, že by bylo škoda zůstat doma a tak jsme se rozhodli vyjet jenom jako KV. Už dřív se k nám chtěli přidat instruktoři 1. oddílu, kteří neměli o pololetkách výpravu v plánu a kvůli malé účasti zrušil i 3. oddíl výpravu, takže jsme dali vědět i jim.

 

V pátek ráno se nás sešlo 6 (Káťa, Zdenda, Franta, Šéťa, Verča a Ondra) a vydali jsme se vlakem do Lednice. Pěknou procházkou přes lednicko-valtický areál jsme došli do Kančí obory na okraji Břeclavi, kde jsme měli domluvené ubytování v táborové základně místního SVČ. Večer dorazil za námi i Šimon.

 

V sobotu dopoledne jsme se vydali na uměle postavenou zříceninu hradu (no není to divný 🙂 Janův hrad a romantickou procházkou okolo nezabahněného (ironie) břehu řeky Dyje se vydali zpět na základnu. K obědu přijel Honzík a jali jsme se dělat oběd. Odpoledne jsem ztrávili v úkrytu základny za zpěvu kytar a díky jedné pánvičce dlouhého smažení palačinek, které se Honzíkovi náramě povedly (bez ironie :-). Jen na chvíli jsme se vydali ven zastřílet si z luku. Už chvíli předtím za námi dorazil i Kačer.

 

Poslední den jsme trochu víc vyspávali a pak už se jen jali uklid základnu a díky příjezdivším řidičům jsme se poskládli do aut a vydali do Brna.