Jarní pochod (2.-6.4. 2015) – článek + fotky

Čtvrtek
 
Ve čtvrtek jsem se v nevelkém počtu potkali na Zvonařce. Vyrazili jsme busem do Vranova nad Dyjí. Dorazili jsme tam a za nepříznivého počasí jsme vyrazili přes hráz směrem do Šumné. Nebylo to daleko, ale chytla nás sněhová vánice, takže to bylo vtipné. Stejně jsme úspěšně dorazili do Šumné, ubytovali jsme se a šli jsme si zahrát nějaké hry do tělocvičny.
 
Pátek
 
V pátek jsme za krásného počasí vyrazili po značce směrem do Olbramkostela. Cestou jsme si odpočinuli v blízkosti krásného rybníku. Oběd jsme si dali na hradě Šimperk. Když jsme dorazili do Olbramkostela navšívili jsme místní dětské hřiště, kde jsme si všichni vyhráli jako malé děti. Pak jsme si skočili do hospody na kofolu. Večer jsme obarvili vajíčka a usmažili smažák. Byla to dobrota.
 
Sobota
 
Další den jsme vyrazili na vlak. Kousek jsme se svezli a když jsme vystoupili tak jsme pod vrbou upletli mrskačky. Pokračovali jsme po značce směrem k Podyjí. U rybníku jsme si dali oběd a pak jsme se vypravili prozkoumat krásy národního parku. Po náročné cestě jsme si chtěli tůru zkrátit, ale přeplněný autobus byl proti, a tak jsme museli dojít do Znojma pěšky. Za celý den chůze jsme byli tak mrtví, že jsme po večeři všichni ulehli do spacáku a spali.
 
Neděle
 
V neděli jsme se vstáváním nespěchali a v klidu se nasnídali. Pak jsme vyrazili do města. Prošli jsme si Znojmo, které je krásné. Na náměstí se děti povozili na kolotoči a následně jsme se vyškrábali na městskou věž, ze které byl parádní výhled. Pak jsme šli do podzemí. Potkali jsme se tam s dalšími oddíly a prohlídli jsme si svět pod Znojmem. Následoval oběd v základně, po kterém jsme si odpočinuli a připravili na večerní hru, kterou vymýšlela Rada ZS. Hra byla povedená a všem se moc líbila.
 
Podnělí
 
Poslední den pochodu jsme se hned po probuzení vymrskali a nasnídali. Následoval úklid základny a společná fotka. Pak jsme společně nastoupili do autobusu a odjeli do Brna.