Fotky a články z Květnového pochodu 2010

Článek od Káti:
1.den

Sraz byl jako vždy na Hlaváku. Od tam jsme jeli vlakem do Tišnova, kde jsme přestoupili na vlak, který jel na nějaké místo, které si už nepamatuji a nakonec jsme vystoupili zastávku za Nedvědicemi. Pak jsme šli asi 5km do lísku. V Lísku jsme strašně dlouho hledali tábořiště. Nakonec jsme ho přece jenom našli. Celou cestu jsme drželi v puse vodu a kdo to vydržel až na tábořiště ten měl dostat od Johnyho kofolu. Na tábořišti jsme se vybalili a ubytovali do stanů. Potom jsme si vzali večeři z domu a šli pomoct kocourovi a Johnymu rozdělat oheň. Nanosili jsme šáší a dříví a po dlouhém čekání se Kocourovi a Johnymu podařil rozdělat oheň. V průběhu rozdělávání ohně přišli další oddíly. Pak jsme si dali večeři, Kocour s Johnym připravovali oheň a my jsme pozorovali 5.oddíl jak si opékají špekáčky. Pak jsme si dali čaj. Mižu, který přišel s 5.oddílem vyprávěl historky a my jsme shledali novou historku. A to takovou: Adam z 5.oddílu usnul při opékání buřtu. A potom málem i při jeho jezení. Nakonec jsme se převlékli a šli spát. DOBROU NOC.

2.den

Ráno jsme se probudili a pršelo. Když přestalo konečně pršet vyšli jsme ze stanu a byla snídaně – buchty. Pak byl nástup v pracovním a Martin Hlavoň nám řeklúvod do hry nazvané Karkulka. Rozdělili jsme se do skupin a začali hledat po lese příd. Jména, která byla rozmístěna na stromech. Ty jsme potom přiřazovali k pod. jménům, které jsme měli na papíře. Když to skončilo zjistili jsme, že naše skupinka byla na 3.místě. A co měla tato hra společného s Karkulkou? No to je jednoduché přece že Karkulka nedokončila 8.třídu a my jsme jí měli pomoct. Po této hře byla chvíli přestávka na to abychom si přinesli šátek, který jsme potřebovali k další hře. Potom jsme se rozdělili do nových skupin. Po skupinkách jsme prošli 3 stanoviště: Přelez elektrický drát nebo tě dohoní vlk! ( museli jsme se všichni dostat přes provaz na druhou stranu bez toho abychom se provazu dotkli ), Vyjdi z bludiště nebo tě vlk doopravdy chytí a sní! ( Johny nás navigoval a my jsme chodili poslepu po provaze) a Rychle vylez z nebezpečného pole! ( Bylo to čtverečkové pole a my jsme do něho různě stoupali a Filip nám říkal jestli to je správně nebo není. Měli jsme najít start a cíl ). Po této úžasné hře si každý oddíl udělal oběd. Náš oddíl měl ražničí s bramborami. Pak byl opět nástup v pracovním. Šlo se na dřevo, aby večer mohl být táborák. Když se donosilo hodně dřeva začalo se lámat. Po lámání byla večeře – topinka. A pak nastal táborák, který vedl Čahoun. Rozdělili jsme se na 3 týmy. Táborák byl na téma NÁMOŘNÍ PLAVBA. Tři týmy byli vlastně tři lodě: Nina, Pinta a santa Maria. U táboráku se zpívalo a hráli různé hry jako třeba. Přenes vodu do kotlíku, najdi 5 světýlek a u každého si vyzvedni namalovaný kousek sudu, souboj lodí atd… Po táboráku se šlo spát.CHRR CHRR…

2. den očima Lenči:
Ráno jsme se s holkami(já, Káťa,Zuzka) probudily a lilo. Psaly jsme si deníky a povídaly si. Na snídani byly buchty a čaj. Dopoledne jsme se rozdělili na skupinky a hráli jsme hru na téma „jak to bylo ve skutečnosti s Červenou Karkulkou“. Nejdříve jsme běhali pro lístečky na kterých byla přídavná jména a doplňovali jsme je do tabulky. Potom jsme se přesouvali na různá stanoviště např. na jednom se zdolával el. drát,který byl zhruba ve výšce 1m,nebo pavučina po slepu atd. Hra se mi líbila. Poté byl oběd(ražniči). Po poledňím klidu jsme všichni sbírali dřevo na táborák. Až se udělala hranice z dříví ,tak se všichni seskupili u táboráku a až ho zapálili tak se šátkovalo, plnil se slib atd. Potom Čahoun vysvětloval hru. Různě jsme běhali pro lístečky. Šli jsme spát,ale Johny nám řekl, že půjdeme hrát hru. Posílali jsme si morseovku a potom šli spát.

3.den

Na snídani byl chleba s marmeládou. Potom jsme se začali balit. Balili jsme se dlouho až jsme konečně začali vařit oběd – špagety. Když se vařili hráli jsme s johnym a 5.oddílem hry: králi, králi dej vojáčka, sado maso a včeličku. Pak jsme se naobědvali a rychle vyrazili na cestu. Šli jsme asi 8km až jsme dorazili na zastávku, kde jsme si dali svačinu a nastoupili na vlak do Brna. Postupně přistoupili další oddíly a začali se zpívat písničky.