Fotky a článek z Jarňáku

čtvrtek

Dojeli jsme vlakem kamsi a odtama jsme ťapali do Horních dubének. Bylo krásně, zahráli jsme si sado maso. Místní krajiny byly rozkošné. V Dubénkách jsme se ubytovali a hráli pár her. Pak jsme šli do hajan.

 

pátek

Podnikli jsme celodenní výlet po okolí. Po cestě jsme uvařili brambory a v popelu si opekly připravené špízy. Kivi měl špíz z vegetariánských přísad – tofu, ďobáčků a zeleniny. Moc jsme si pochutnali. Po cestě jsme potkali vysílač, studánku, zahráli jsme si fackovanou a včeličku, Kaplan se brodil botama v bahýnku, bylo nám fajn. Za drobného poprchání jsme se vrátili a večer dělali binec

 

sobota

Pobalil jsme se a vydali jsme se směr Řásná. Po cestě jsme tradičně uvařili naše oblíbené rizotko. Tentokrát jsme se rozdělili na dva týmy – na hráškovce a kukuřicovce. U rybníka u svačiny se Kivi, Franta a Klíště osmělili a na několiko temp vlezli do rybníka. Bylo tam moc krásně. Vysoké jedle lemovaly cesty a tak. Pak jsme hledali vrbu, ale marně. Tak z nějaký pseudovrby jsme upletli pomlázky. V Řásné na úřadě v tělocvičně bylo pěkně a ubytovali jsme se. Večer přijel Honzík a barvili jsme vajíčka ala Simpsonovi.

 

neděle

Vyrazili jsme směr Telč. Bylo tam po cestě spoustu krásných rozhledů, výhledů, pohledů a tak. U kaple Sv. Františka jsme na místním ohništi uvařili fazolky a náramě si pochutnali. V Telči jsme provedli vlastivědný výzkum, každý čeho chtěl. Nakoupili jsme pohledy, sešli se s ostatníma oddílama a ještě si zahráli novou hru na námořníky v zámeckém parku. Večer se konal nábor do Slepičí mafie v čele s Donem Kuřetem. Parádní večerní hra se vydařila, jen tak lehce pršelo.

 

pondělí

dopoledne se neslo v duchu tradičního mrskání, pak balení a odjezd. bylo pěkně.