Aprílová výprava

Na Aprílovou výpravu jsme zamířili do Zlína. V pátek jsme autobusem dojeli na místo a mezi cihlovými Baťovými domky našli cestu až na okraj města, kde jsme se ubytovali v zajímavé skautské klubovně.

Sobota přinesla to hlavní, na co jsme se všichni těšili – návštěvu známé ZOO Lešná, kde jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku s průvodcem. Čekala nás tu hromada zážitků! Podívali jsme se třeba na výběh lachtanů, na žirafy nebo do pavilonu s rejnoky. Ty jsme si dokonce mohli pohladit a nakrmit! Velkým zážitkem byl také pavilon Yucatan, který nás přemístil do deštného pralesa. Kolem nás se objevily banánovníky a liány, po stěně padal vodopád a v bazénku pod dřevěným mostkem plavaly vydry. Brzy jsme objevili i tajemné modré ptáky a lenochoda, visícího na větvi.

Kdyby nám přálo počasí, nejspíš bychom v ZOO vydrželi celý den. Bohužel nás apríl překvapil nepříjemnou zimou a chvilkama dokonce i sněžením. Proto jsme využívali každou možnost zahřát se v některém pavilonu, zejména ve vyhřátém Yucatanu. Nakonec nás ale zima vyhnala úplně, a tak jsme se vydali na cestu zpět k naší klubovně. Po příchodu jsme si ukuchtili smažené sýry a večer jsme si v přilehlé zahradě rozdělali malý ohýnek.

Neděle se už nesla v duchu úklidu klubovny a návratu vlakem zpátky do Brna.