< červen 2019 >
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Užitečné informace

Milí rodičové,

Abyste byli co nejvíce v obraze ohledně činnosti v našem oddíle, přinášíme Vám praktické informace týkající se vybavení, které se Vám jistě budou hodit. Nenutíme Vás ke kupování hned celé nové, drahé výbavy. Je možné, že se osvědčí vybavení, které již používal nějaký jiný člen rodiny . Nevhodné vybavení se ale podepíše na zážitku vašeho potomka…

Batoh

Veškeré vybavení si děti zabalí do batohu. Tedy nějaké to náhradní oblečení, jídlo, spacák, karimatku a pokud jedeme stanovat, tak stan. Správný batoh je velmi důležitý, aby se Vašemu dítěti dobře nesl, a nemělo tedy z nesení batohu špatný zážitek . Batoh by měl být pohodlný, veliký úměrně velikosti dítěte, neměl by nikde vašeho potomka příliš tlačit, škrtit apod. Myslete na to, že do batohu se dítěti musí vejít veškeré vybavení, které je popsáno níže. Myslete také na to, že pokud dítěti koupíte např. batoh o objemu 45 litrů, tak až dítě za dva nebo tři roky povyroste, takový batoh mu nebude stačit, a budete kupovat nový. Obecně to tak vždy bylo, že každý z našich instruktorů používá svůj druhý batoh. Karimatka se většinou nosí připnutá na batohu, většina batohů má na připnutí karimatky uzpůsobené popruhy.

Nemusíte hned kupovat nejdražší batoh, co najdete, ale ověřte si, že je batoh vyroben z kvalitního materiálu, jestli je dobře ušitý, aby se netrhaly popruhy apod.

Co se osvědčilo?

Skoro všichni naši starší členové, instruktoři a vedoucí si jako svůj druhý batoh pořídili batoh značky GEMMA, z 99% typ „Turist“. Tyto batohy jsou velmi kvalitní, české výroby (vyrábí se v Brně), navíc s předním plněním (Neotevírají se nahoře, ale vepředu. Po otevření batohu mám krásný přehled, protože se jednoduše dostanu do všech jeho částí a nemusím vytahovat půlku věcí proto, že mám u dna batohu lžičku). Mají samostatnou komoru na spacák, horní i boční popruhy na připnutí karimatky, nebo lahve s pitím apod., nastavitelnou pozici kvalitních popruhů, atd. Tento batoh Vám doporučujeme! Vyrábí se v různých velikostech i barevných variantách. Dají se koupit buď v Brně ul. Nové Sady 24, nebo objednat přes internet (webové stránky: gemmasport.cz).

Boty

Další velmi důležitý faktor zážitku dítěte z akcí. Aby byly pohodlné atp. snad ani nemusím zmiňovat. Musí to být kotníkové boty (tzv. pohory nebo se jim říká též kanady). Musí držet nohu pevně, aby si dítě nevyvrklo kotník.

 

Co zabalit mému dítěti do batohu?

Batoh balte se svou ratolestí! Ideálně své dítko nechte aby si sbalilo samo. Dbejte na váhové rozložení a na sbalení všech potřebných věcí a nesbalení věcí nepotřebných ;-)

- spacák
- karimatka
- igelitová plena (na akce, kde se spí pod stanem - jde o igelit s rozměry min. 2x1 metr)
- stan (dostanou děti na schůzce nebo na srazu, kromě akcí, kde se spí v budově a ne venku)
- ešus (ne plastovou misku!)
- lžička (kovová)
- hrneček (plastový nebo plecháček)
- hygienické potřeby:
        o toaletní papír *
        o kartáček a pasta *
        o malé mýdélko *
        o kapesníčky *
- zavírací nůž
- uzlovačka
- baterka (dávající dostatečné světlo, ideálně čelovka)
- ponožky (podle počtu dní + jedny nebo dvoje do rezervy)
- spodní prádlo
- oddílové tričko
- kroj – zelená košile a šátek (kdo má) (jen na pochody, expedice, akce PTO a pokud je to napsané v pokynech na konkrétní akci)
- přezůvky (na akce, kde se spí v budově)
- oblečení na spaní – pyžamo
- mikinu nebo svetr
- kalhoty a šortky (dle počasí)
- čepice, šála, rukavice (v chladnějších obdobích)
- plavky (v letních měsících)
- deník a malé pouzdro s propiskou, tužkou a nějakými pastelkami
- bundu / větrovku / mantl (dle počasí)
- KPZ (krabička poslední záchrany):
        o sirky
        o šitíčko
        o knoflík
        o spínací špendlík ("sichrhajska")
        o provázek

* tyto drobné potřeby ideálně zabalit do „hygienické taštičky“

 

Kontakt

14. TSP Zeměpisná společnost
"Po cestách vlasti"
Lidická 50 (SVČ Lužánky), 658 12 Brno

e-mail: martin@zeeska.cz
Tel. SVČ Lužánky: 549 524 111
IČ: 64327272